Rubriky:

Euro Hockey Tour

Kousal nasává pohodu od libereckých spoluhráčů

12. února 2016 22:39 - Ostrava

Na reprezentační sraz hokejového národního týmu do Ostravy to měl hokejový útočník Robert Kousal z více jak pět tisíc kilometrů vzdáleného ruského Novokuzněcku téměř nejdál. Z českého týmu jej překonal jen obránce Chabarovsku Jan Kolář. Ovšem, kdy zavolá reprezentační trenér, není nad čím přemýšlet.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem moc rád, že jsem si zase po téměř dvou letech mohl zahrát v národním týmu," svěřoval se vyškovský rodák.

Těšil se na někdejšího parťáka z Pardubic Lukáše Radila, na souhru, která byla základním kamenem dvou titulů Pardubic v letech 2010 a 2012, ale v prvním utkání proti Rusku v Třinci nenavázali. Každý hrál v jiné útočné řadě. Radil s Koukalem a Vincourem, Kousal měl na křídlech liberecké Bílé Tygry Birnera a Řepíka, kteří se postarali o vyrovnávací gól na 2:2.

„Když nás trenéři dají k sobě v Ostravě, budu rád, ale s klukama z Liberce je to taky super. Hrají teď v obrovské pohodě. Věřím, že ji od nich nasaju co nejvíce. Je to příjemná změna, na chvíli odjet z Ruska a být tady," narážel Kousal na nepovedenou sezónu Novokuzněcku.

Zkušenosti v týmu chybí

Do třetího nejvýchodnějšího týmu KHL přestoupil před touto sezónou po roce a půl stráveném ve Viťazu Podolsk. Do play off se ale s nejhorším týmem soutěže letos nepodívá. „Máme hodně mladý tým. Tvoří ho hlavně kluci mezi dvaceti a dvaadvaceti roky. A zkušenosti nám chybí. Docela dost zápasů jsme ztratili po zbytečných chybách na konci utkání," líčil 25letý odchovanec pardubického hokeje.

Osobně prožívá povedený rok. V předchozím působišti nasbíral v 68 zápasech 22 bodů. Za 53 utkání této sezóny si v Metallurgu připsal už 27 bodů za 9 gólů a 18 asistencí a patří mu první místo týmové produktivity. „Povedla se mi především druhá polovina sezóny. Sbíral jsem body a dařilo se mi herně. Možná i proto jsem teď v nároďáku," přemítal 25letý forvard.

Přemýšlí, co bude dál

Z úderného pardubického tria Kousel, Nosek, Radil už na východě Čech nepůsobí nikdo. Nosek bojuje o místo v Detroitu, Radil hraje ve Spartaku Moskva. Přesto spolu bývalí parťáci udržují čilé kontakty. Především pak duo z KHL.

„Na víkendové návštěvy to není, protože z Novokuzněcku je to do Moskvy letadlem čtyři a půl hodiny, ale jsme v kontaktu hodně často. A když jsme hráli v Moskvě, nebo oni u nás, tak jsme si pokaždé našli čas zajít na večeři," popisuje Kousal.

Po návratu z reprezentačního srazu odehraje Novokuzněck zbývající dva zápasy základní části a pak Kousalovi skončí sezóna i smlouva. „Přemýšlím, jestli zůstat, nebo co dál. Ještě to rozhodnuté nemám. Určitě bych chtěl ještě příští rok hrát KHL," říkal Kousal.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..