Rubriky:

European Trophy

Hokejisté Sparty se v létě zúčastní turnaje 18 evropských celků

10. května 2010 12:41 - PRAHA

Hokejisté pražské Sparty se v srpnu představí v premiérovém ročníku European Trophy, turnaje osmnácti předních evropských celků ze Švédska, Finska, Švýcarska, Německa, Rakouska, Norska a Česka. Sparta bude jediným zástupcem extraligy.

 

Jan Handrejch, Právo

Pražané se představí v divizi Capital společně s trojicí švédských celků z Djurgaardenu, Färjestadu a Linköpingu, helsinskými týmy IFK a Jokerit, německou dvojicí Mannheim, Eisbären Berlín a norskou Valerengou. Ve druhé divizi s označením Central se utkají Bern, Curych, Frölunda, HV 71 Jönköping, Malmö, Salcburk, Kärpät Oulu, Tappara Tampere a TPS Turku.

European Trophy nahrazuje předsezonní severský turnaj Nordic Trophy, kterého se v minulých letech účastnilo dvanáct celků ze Švédska a Finska.

V nové soutěži všechny celky odehrají v základní části osm zápasů - čtyři doma a čtyři venku. Čtyři týmy z každé divize postoupí do finálového turnaje v Salcburku a Zell am See, kde se na začátku září uskuteční čtvrtfinále, semifinále a finále.

Sparta se doma utká s Djurgaardenem, Färjestadem, Linköpingem a Mannheimem, zbývající čtyři zápasy odehraje na kluzištích soupeřů. První utkání čeká svěřence trenéra Miloše Holaně 11. srpna v Oslu, poslední 27. srpna v Berlíně.

Složení základních skupin:
Divize Capital: Adler Mannheim, Eisbären Berlín, Djurgaarden, Färjestad, Linköping, IFK Helsinky, Jokerit Helsinky, Sparta Praha, Valerenga Oslo.
Divize Central: SC Bern, Curych Lions, Frölunda, HV 71 Jönköping, Malmö Redhawks, Red Bull Salcburk, Kärpät Oulu, Tappara Tampere, TPS Turku.
ČTK

Zrušit


Časová osa: European Trophy