Liberec vstoupil do European Trophy porážkou s Brnem

Hokejisté Liberce vstoupili do přípravného turnaje European Trophy porážkou, když v utkání Jižní divize podlehli extraligovému sokovi Kometě Brno těsně 1:2. Jihomoravané, kteří vedli po dvou třetinách dvoubrankovým rozdílem, si připsali v již třetím vystoupení v soutěži první tříbodový zisk.

Hokejisté Komety Brno porazili Liberec

Jako první se na ledě Svijanské Arény po bezbrankovém prvním dějství prosadili hosté, když se ve 26. minutě trefil mladík Hynek Zohorna. Krátce před druhou přestávkou ukončil dvouminutový trest domácího beka Marka Trončinského už po 11 vteřinách dělovkou od modré čáry Jan Švrček.

Severočeši dokázali brněnskou oporu mezi tyčemi Sasu Hoviho pokořit také až v početní výhodě, ale trefa Jaroslava Kudrny již porážku neodvrátila.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Kudrna (Bortňák, Čakajík) - 26. Zohorna (Švrček), 40. Švrček (Pospíšil, Žižka). Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1.
Liberec: Vošvrda - Hay, Čakajík, Pavlů, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Holub - Kudrna, Vlach, Dušek - Bartovič, Vak, Špaček - Bárta, Urban, Vantuch - Klimenta, Bortňák, Víšek. Trenéři: Kalous a Pešán.
Brno: Hovi - Žižka, Švrček, Kempný, Bičánek, Valach, Malec, Koma, Ostrčil - Pospíšil, Podkonický, Jaroslav Svoboda - Erat, Holec, Hubáček - Zohorna, Koreis, Jakub Svoboda - Jurák, Křivohlávek, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.