Pardubice prohrály v European Trophy na ledě Fribourgu 2:3

Hokejisté Pardubic prohráli v posledním utkání v European Trophy na ledě Fribourgu 2:3. Český mistr je v tabulce Východní divize stále pátý, o jeho konečném umístění rozhodne úterní duel Bernu s Libercem. Na lavičce Pardubic si odbyl premiéru kouč Mojmír Trličík, který v reprezentační pauze nahradil odvolaného Pavla Hynka.

Pardubický útočník Tomáš Nosek (vlevo) a Marek Černošek z Kladna.

Fribourg s českým útočníkem Pavlem Rosou v sestavě se dočkal vedení v 16. minutě po Sprungerově trefě. Hned za 12 vteřin vyrovnal ranou od modré čáry obránce Kolář.

Domácí rozhodli ve druhém dějství po trefách Mauldina a Vauclaira. Pardubice pět minut před koncem zkorigovaly stav, když se v přesilovce pěti proti třem prosadil Bartek, ale na vyrovnání už nedosáhly.

Hokejová European Trophy - Východní divize:
Fribourg-Gottéron - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Sprunger (Birbaum, Bykov), 26. Mauldin (Schilt), 34. Vauclair (Knoepfli, Kwiatkowski) - 16. Kolář (T. Zohorna), 55. Bartek (Píša). Rozhodčí: Massy, Rochette - Fluri, Müller (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2228.