Slovan prohrál doma s Košicemi

Vedoucí tým slovenské hokejové extraligy Slovan Bratislava prohrál v pátečním 21. kole na domácím ledě s Košicemi 2:4. Náskok suveréna soutěže se ztenčil na devět bodů, které na lídra ztrácí po šestém vítězství za sebou Zvolen.

Svěřenci Ladislava Svozila před vlastními diváky tentokrát ani jednou neinkasovali od Martina a v šlágru kola zvítězili 3:0. K posunu na druhé místo tabulky přispěl posledním gólem český útočník Jan Kopecký.

Mannheim uhájil tříbodové vedení

Vedoucí tým německé hokejové ligy Mannheim uhájil tříbodový náskok v čele tabulky, v duelu s nováčkem ze Straubingu se ale na dnešní výhru 3:2 hodně nadřel. Druhý Ingolstadt porazil bez větších problémů Iserlohn, jednou asistencí se na vítězství podílel český obránce Jakub Ficenec.

Dva góly Mikesky pomohly Ufě na třetí místo ruské ligy

Dvěma góly a asistencí pomohl Michal Mikeska hokejistům Ufy k vítězství 5:3 nad vedoucí Kazaní, díky němuž se jeho tým posunul v tabulce na třetí místo. Český útočník nejprve ve druhé třetině zvýšil po přihrávce Radka Philippa na 3:2 a po necelých deseti minutách přidal druhý gól. Patnáct vteřin před koncem pak přihrál Sidjakinovi na pátou branku domácích.

Za druhým Omskem zaostává Ufa už jen o dva body, Avangard dnes totiž podlehl Křídlům Sovětů 3:4 v prodloužení. Hostům nepomohla ani trefa Pavla Rosy, který poslal Omsk šest minut před koncem zápasu do vedení 3:2.

Vítězství v pátek slavil i Jan Marek, který dvěma přihrávkami pomohl Magnitogorsku k výhře 4:3 nad Podolskem.

Davos vede švýcarskou hokejovou ligu už jen o bod

Hokejisté Davosu vedou švýcarskou ligu už jen o bod před Bernem. Tým s Josefem Marhou v sestavě v pátek podlehl Ženevě 2:3 v prodloužení, zatímco Bern vyhrál stejným poměrem na ledě Lugana v normální hrací době.

Slovensko - 21. kolo:
Zvolen - Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), Liptovský Mikuláš - Skalica 4:5 (2:1, 2:3, 0:1), Poprad - Žilina 3:0 (1:0, 0:0, 2:0), Trenčín - Nitra 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0), Slovan Bratislava - Košice 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Německo - 19. kolo:
Augsburg - Duisburg 6:4, Düsseldorf - Norimberk 1:0, Eisbären Berlín - Hannover 5:1, Frankfurt - Kolín nad Rýnem 5:1, Ingolstadt - Iserlohn 4:2 (za domácí Ficenec 0+1), Straubing - Mannheim 2:3.
Rusko - 24. kolo:
Chabarovsk - Chimik MO 2:2 po prodl., Čeljabinsk - Dynamo Moskva 3:1, Křídla sovětů - Omsk 4:3 v prodl. (za hosty Rosa 1+0), Magnitogorsk - MVD Podolsk 4:3 (za domácí Marek 0+2), Togliatti - Nižněkamsk 1:3, Ufa - Kazaň 5:3 (za domácí Mikeska 2+1, Philipp 0+1).
Švýcarsko - 16. kolo:
Fribourg - Langnau 2:3 v prodl., Kloten - Curych 1:3, Lugano - Bern 2:3, Rapperswil - Ambri/Piotta 5:3, Zug - Basilej 5:2, Ženeva - Davos 3:2 v prodl.