Chabada pomohl Lulee k výhře nad vedoucí Timrou

STOCKHOLM

Gól Martina Chabady pomohl hokejistům Luley k vítězství 5:2 nad vedoucím týmem švédské ligy Timrou. Svěřenci trenéra Slavomíra Lenera se díky výhře posunuli na sedmé místo tabulky, zaváhání Timry nevyužil druhý HV 71, který po prohře 0:2 s Malmö dál zaostává o jeden bod.

Gólově se prosadil i nejlepší střelec švédské ligy Pavel Brendl, ani jeho 21. trefa v sezóně ale hokejisty Mory nezachránila od porážky 2:5 na ledě Frölundy. K vítězství 5:1 na hřišti Skelleftey naopak pomohl úřadujícím mistrům z Färjestadu obránce Robert Kántor, který nahrál na tři branky.

Porážku v prodloužení musel strávit Roman Čechmánek v brance Linköpingu. Český gólman inkasoval ve třetí minutě nastaveného času a jeho tým podlehl Brynäs 1:2.

Výsledky - 25. kolo:
Djurgaarden - MODO Hockey 2:4, Frölunda - Mora 5:2 (za hosty Brendl 1+0), Linköping - Brynäs 1:2 v prodl., Lulea - Timra 5:2 (za domácí Chabada 1+0), Malmö - HV 71 2:0, Skelleftea - Färjestad 1:5 (za hosty Kántor 0+3).