Duda dal ve finské lize znovu dva góly

Dvěma brankami se ve finské lize podruhé za sebou blýskl český hokejista Radek Duda. Útočník Ilvesu Tampere se ve čtvrtek v duelu s Jokeritem Helsinky trefil dvakrát v úvodní třetině, v níž si navíc připsal i jednu asistenci, a pomohl k výhře 7:2 nad třetím týmem tabulky.

Radek Duda

Mezi střelce se zapsali i Josef Straka z Lukko Rauma a Ladislav Kohn z Blues Espoo. Oba si ve vzájemném utkání připsali po jedné brance a jedné přihrávce, z výhry 5:3 se nakonec radovala Rauma.

Vedoucí Kärpät Oulu zvítězil 4:0 nad Lappeenrantou a v tabulce zvýšil svůj náskok před Hämeenlinnou na deset bodů. Brankou se na výhře podílel Michal Broš, který ve třetí třetině zpečetil skóre po přihrávce Viktora Ujčíka.

Lulea bez Skrbka prohrála s MODO

Hokejisté MODO se posunuli na druhé místo švédské ligy poté, co ve čtvrtek zvítězili na ledě Luley 5:2. V dresu vítězů se střelecky prosadil Miroslav Hořava, za domácí tým trenéra Slavomíra Lenera dal gól Martin Chabada. Obránce Pavel Skrbek, jenž se dočkal premiérové pozvánky do české reprezentace na přípravné utkání proti Bělorusku a následný třetí turnaj Euro Hockey Tour v Moskvě, v sestavě Luley chyběl.

Dosud druhá Timra uhrála s Färjestadem remízu 3:3. Hokejisté HV 71 tak zvýšili svůj náskok v čele švédské ligy na tři body, pomohlo jim k tomu vítězství 5:1 nad Djurgaardenem, na němž se jednou asistencí podílel Jan Hrdina.

Ingolstadt přišel o vedení v hokejové lize

Ani gól Jakuba Ficence nezachránil hokejistům Ingolstadtu vedení v německé lize. V dnešním utkání 28. kola s Hannoverem český obránce nejprve v úvodní třetině přihrál na první gól hostů a v polovině třetí třetiny si pak vyrovnáním na 3:3 vynutil prodloužení, v němž uspěli domácí.

Do čela tabulky se posunul Mannheim, který po výhře 2:1 nad Frankfurtem vede o jeden bod.

Finsko - 36. kolo:
IFK Helsinky - KalPa Kuopio 3:2 (za hosty Kůrka 0+1), Ilves Tampere - Jokerit Helsinky 7:2 (za domácí Duda 2+1), Jyväskylä - Ässät Pori 2:3 v prodl., Kärpät Oulu - SaiPa Lappeenranta 4:0 (Broš 1+0, Ujčík 0+1), Lukko Rauma - Blues Espoo 5:3 (Straka 1+1 - Kohn 1+1), Pelicans Lahti - Hämeenlinna 4:2.
Švédsko - 30. kolo:
Brynäs - Frölunda 3:1, HV 71 - Djurgaarden 5:1 (za domácí Hrdina 0+1), Linköping - Skelleftea 3:2 v prodl., Lulea - MODO Hockey 2:5 (Chabada 1+0 - Hořava 1+0), Mora - Malmö 2:3, Timra - Färjestad 3:3.
Německo - 28. kolo:
Hannover - Ingolstadt 4:3 v prodl. (za hosty Ficenec 1+1), Mannheim - Frankfurt 2:1.