Evropské ligy

Duda pomohl rozhodnout hokejové derby v Tampere

28. prosince 2006 21:05 - HELSINKY

Útočník Radek Duda pomohl svou přihrávkou rozhodnout ve finské hokejové lize derby mezi Ilvesem a Tapparou Tampere. Půl minuty před koncem normální hrací doby vstřelil po spolupráci s bývalým českým reprezentantem vítězný gól na 2:1 Mikko Kuukka.

První tým tabulky Kärpät Oulu vedl nad druhou Hämeenlinnou také díky gólu a asistenci Michala Broše 2:0, ale nakonec prohrál 2:3 v prodloužení. Zápas poslal do nastavení v 56. minutě svou brankou David Moravec.

Vítězný gól dal obránce Vladimír Sičák, jehož TPS Turku porazilo SaiPu Lappeenranta 3:1. Branku a přihrávku si připsal Ladislav Kohn z Blues Espoo, které zvítězilo 4:2 v Lahti.

Výsledky - 38. kolo:
IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 4:1, Ilves Tampere - Tappara Tampere 2:1 (za domácí Duda 0+1), Jyväskylä - KalPa Kuopio 4:0, Kärpät Oulu - Hämeenlinna 2:3 v prodl. (Broš 1+1 - Moravec 1+0), Lukko Rauma - Ässät Pori 4:2 (za domácí Straka 0+1), Pelicans Lahti - Blues Espoo 2:4 (za hosty Kohn 1+1), TPS Turku - SaiPa Lappeenranta 3:1 (za domácí Sičák 1+0).