Straka s Hunkesem přispěli k vítězství Raumy

Čeští legionáři ve finské hokejové lize Josef Straka a Jiří Hunkes sehráli důležitou roli pro tým Lukko Rauma ve čtvrtečním zápase s TPS Turku. Straka svými dvěma góly dvakrát pomohl snížit náskok hostů a obránce Hunkes v 56. minutě vyrovnal na 4:4. Straka si pak připsal asistenci u vítězné trefy v prodloužení.

Josef Straka

V dnešním 41. kole se prodlužovaly hned čtyři zápasy z pěti, jen výhra Tappary Tampere byla jednoznačná. Na domácím ledě nasázela hráčům Ässätu Pori osm branek.

Finsko - 41. kolo
IFK Helsinky - Jyväskylä 1:2 po sam. nájezdech, KalPa Kuopio - Jokerit Helsinky 1:2 v prodl., Lukko Rauma - TPS Turku 5:4 v prodl. (za domácí Straka 2+1, Hunkes 1+0), SaiPa Lappeenranta - Hämeenlinna 2:3 v prodl., Tappara Tampere - Ässät Pori 8:2.

Hokejisté HV 71 vyhráli a zůstali první

Hokejisté týmu HV 71 vyhráli přímý souboj o první příčku v tabulce švédské ligy. Na ledě dosud druhého MODO dnes zvítězili 4:1, přičemž ve třech gólech měli prsty čeští legionáři. Jan Hrdina asistoval u dvou branek, bývalý hráč Columbusu Jaroslav Balaštík nahrál na jednu.

Švédsko - 37. kolo
Djurgaarden - Skelleftea 2:0, Frölunda - Färjestad 2:4 (za hosty Kántor 0+1), Linköping - Mora 7:2 (Vlasák 1+1 - Brendl 1+0), Lulea - Brynäs 1:2, Malmö - Timra 0:3, MODO Hockey - HV 71 1:4 (za hosty Hrdina 0+2, Balaštík 0+1).

Kazaň si upevnila vedení v superlize

Hokejisté Kazaně si upevnili vedení v ruské superlize, když v dnešním jediném utkání zvítězili na ledě třetího Chimiku Moskevská oblast 3:2. Konečné skóre svítilo na ukazateli už od konce 26. minuty, kdy vstřelil třetí gól hostů Golovin. Mistrovská Kazaň vede tabulku o čtyři body před Omskem a ještě má jeden zápas k dobru.