Evropské ligy

Čechmánek inkasoval ve švédské lize jen jednou

6. ledna 2007 19:20 - PRAHA

Brankář Roman Čechmánek pomohl v sobotu 18 úspěšnými zákroky hokejistům Linköpingu k vítězství 4:1 nad Luleou, po němž si jeho tým udržel čtvrté místo v tabulce švédské ligy. O čisté konto přišel olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa až necelých deset minut před koncem zápasu.

PRÁVO/Michaela Říhová

Vedoucí tým soutěže HV 71 prohrál 2:3 v prodloužení na ledě Skelleftey, jednu asistenci v dresu hostů si připsal Jaroslav Balaštík. Jeden gól vstřelil Miroslav Hořava z MODO, které podlehlo 2:3 Timře a přišlo o druhé místo v tabulce.

Švédsko - 38. kolo
Djurgaarden - Frölunda 3:2 v prodl., Färjestad - Mora 6:3, Linköping - Lulea 4:1, Skelleftea - HV 71 3:2 v prodl. (za hosty Balaštík 0+1), Timra - MODO Hockey 3:2 (za hosty Hořava 1+0), Brynäs - Malmö 3:0.

Hämeenlinna se přiblížila vedoucímu Kärpätu

Hokejisté Hämeenlinny snížili ve finské lize svůj odstup na vedoucí Kärpät Oulu díky vítězství nad Blues Espoo 5:4 v prodloužení. K výhře přispěl jednou asistencí i český útočník David Moravec, zápas rozhodl v 62. minutě svou druhou brankou v utkání Američan Billy Tibbetts.

Hämeenlinna po 42. kole ztrácí pět bodů na Kärpät, který podlehl 1:2 IFK Helsinky.

Finsko - 42. kolo
Ässät Pori - SaiPa Lappeenranta 4:3, Hämeenlinna - Blues Espoo 5:4 v prodl. (za domácí Moravec 0+1), Jokerit Helsinky - Tappara Tampere 3:1, Jyväskylä - Pelicans Lahti 1:2, Kärpät Oulu - IFK Helsinky 1:2, TPS Turku - KalPa Kuopio 2:1 (za domácí Sičák 0+1).