Čechmánek dostal ve švédské lize šest gólů

Brankář Roman Čechmánek musel spolknout hořkou pilulku ve čtvrtečním pokračování švédské hokejové ligy. Linköpingu se vůbec nepovedl zápas s MODO a český gólman lovil šestkrát puk ze sítě.

Roman Čechmánek v dresu české reprezentace.

Linköpingu  nevyšla druhá čtvrtina, v níž Čechmánek inkasoval čtyřikrát, z toho dvakrát při vlastní přesilovce. Linköping na domácím ledě prohrál 1:6.

Švédsko - 40. kolo
Brynäs - Skelleftea 6:0, Linköping - MODO Hockey 1:6, Lulea - Malmö 6:2 (za domácí Skrbek 1+1, Chabada 1+1), Mora - Djurgaarden 3:5 (Brendl 1+1, Blaťák 0+1, Huml 0+1 - Marušák 0+1), Timra - Frölunda 5:1.

Ve Finsku bodoval z Čechů jen Kohn

Z českých hokejistů ve čtvrtek ve finské lize bodoval jen útočník Blues Espoo Ladislav Kohn. V druhé třetině za vyrovnaného stavu připravil akci pro Jaakka Uhlbäcka a Blues s jejich přispěním porazili na domácím ledě poslední tým tabulky KalPa Kuopio 4:2.

Vedoucí příčku si upevnil Kärpät Oulu výhrou rovněž o dva góly nad Jyväskylä. Druhý Jokerit přehrál doma Lappeenrantu a na Kärpät ztrácí čtyři body. Má ale zápas k dobru.

Finsko - 44. kolo
Ässät Pori - Ilves Tampere 2:3, Blues Espoo - KalPa Kuopio 4:2 (za domácí Kohn 0+1), Jokerit Helsinky - SaiPa Lappeenranta 5:3, Kärpät Oulu - Jyväskylä 2:0, Tappara Tampere - Pelicans Lahti 3:1.