Elitní trio ve slovenské hokejové lize prohrálo

BRATISLAVA

Nejlepší tři týmy slovenské extraligy - Košice, Slovan a Zvolen - ve svých nedělních utkáních 40. kola prohrály. Dosud vedoucí Košice dokonce utrpěly těžkou domácí porážku 1:4 s Popradem a musely přenechat o skóre první místo v tabulce Slovanu. Ani Bratislavané neuspěli, Skalici podlehli v prodloužení.

Na porážce marodkou zdecimovaných Košic se podílel dvěma góly český útočník Václav Král.

Slovensko - 40. kolo:
Skalica - Slovan Bratislava 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. T. Višňovský, 61. Liščák - 12. Ľ. Hurtaj. Rozhodčí: D. Konc - Mihajlo, Müllner. Vyloučení: 10:10, navíc Hrnčirík 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3400.
Zvolen - Dukla Trenčín 3:5 (2:1, 0:0, 1:4)
Branky: 20. a 58. Čierny (na obě Kopecký), 5. Turek - 11. Poljaček (Křetinský), 43. A. Kollár (Malinský), 44. Pardavý, 44. V. Nemec, 55. Kóňa. Rozhodčí: Baluška - Višňovský, Horínek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3140.
Nitra - Liptovský Mikuláš 5:4 (2:1, 3:0, 0:3)
Branky: 7. M. Štefanka, 17. J. Kováčik, 29. S. Saliji (M. Procházka, Vala), 30. Čacho, 33. J. Mihálik - 52. a 56. Trochta, 16. M. Grman, 58. Hovorka. Rozhodčí: Ország - Korba, Halecký. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3558.
Košice - Poprad 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 46. Špilár (Javín) - 17. a 30. V. Král, 21. Jabrocký, 40. Jarolín. Rozhodčí: J. Konc - Lokšík, Vojtek. Vyloučení: 2:7, navíc Šimurda (Košice) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 8340.

Hokejisté Hamburku po pátečním vítězství nad Mannheimem dnes porazili i druhý nejlepší tým německé ligy Ingolstadt. Ten po domácí porážce 1:3 ztratil v pronásledování lídra tabulky bod, neboť Orli podlehli Iserlohnu 3:4 v prodloužení a vedou o sedm bodů.

Německo - 40. kolo:
Augsburg - Frankfurt 2:4 (za hosty Macholda 0+1), Eisbären Berlín - Duisburg 5:3, Hannover - Düsseldorf 4:3, Ingolstadt - Hamburk 1:3, Krefeld - Norimberk 3:4 v prodl., Mannheim - Iserlohn 3:4 v prodl., Straubing - Kolín nad Rýnem 5:3.