Rosa s Markem porážky v ruské lize neodvrátili

Čeští útočníci Pavel Rosa a Jan Marek skórovali ve čtvrtečních zápasech ruské hokejové ligy, porážkám svých týmů ale nezabránili. Rosa dvěma góly pomohl Omsku smazat tříbrankové manko na ledě Jaroslavle, které však pět minut před koncem zajistil výhru 4:3 Gorochov.

Avangard tak ztrácí na druhém místě tabulky už osm bodů na Kazaň, která vyhrála 3:0 v Togliatti. Také Marek se zasloužil o vyrovnání skóre, třetí Magnitogorsk však nakonec na ledě Čerepovce podlehl 1:2.

Rusko - 46. kolo:
CSKA Moskva - Ufa 1:3, Čerepovec - Magnitogorsk 2:1 (za hosty Marek 1+0), Dynamo Moskva - Chabarovsk 3:2, Jaroslavl - Omsk 4:3 (za hosty Rosa 2+0), MVD Podolsk - Chimik MO 3:2, Nižněkamsk - Novosibirsk 3:0, Petrohrad - Křídla sovětů 6:0, Togliatti - Kazaň 0:3, Viťaz Čechov - Novokuzněck 5:0.

Až samostatné nájezdy rozhodly helsinské derby ve finské hokejové lize, v němž tým IFK porazil Jokerit 3:2. Rozhodující nájezd proměnil Američan Billy Tibbetts. Jokerit je v tabulce druhý o osm bodů za Kärpätem Oulu, který dnes zdolal Jyväskylä 3:2 v prodloužení.

Finsko - 51. kolo:
Ässät Pori - TPS Turku 3:6, IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 3:2 po sam. nájezdech, Kärpät Oulu - Jyväskylä 3:2 v prodl., Tappara Tampere - Hämeenlinna 3:4 v prodl.

Český útočník Jan Hrdina si gólem patnáct sekund před koncem normální hrací doby vynutil prodloužení v dnešním šlágru švédské ligy mezi HV 71 a Färjestadem Jeho tým však nakonec hostům podlehl 3:4 v prodloužení a musel soupeři přepustit první místo v tabulce. Linköping bez Romana Čechmánka v brance prohrál 2:5 s Luleou, které jednou asistencí pomohl k úspěchu Martin Chabada.

Švédsko -  44. kolo:
HV 71 - Färjestad 3:4 v prodl (za domácí Hrdina 1+1), Frölunda - Skelleftea 5:2, Linköping - Lulea 2:5 (za hosty Chabada 0+1).