Evropské ligy

Hořava rozhodl v prodloužení o vítězství MODO

3. února 2007 21:19 - PRAHA

Český hokejista Miloslav Hořava rozhodl v 48. sekundě prodloužení o sobotním vítězství 3:2 svého týmu MODO nad Linköpingem. Slovenského brankáře Rastislava Staňu, jenž v brance Linköpingu nahradil Romana Čechmánka, překonal také ve druhé třetině jiný Čech Zdeněk Blatný.

PRÁVO/Michaela Říhová

Mezi střelce se v dnešním programu 49. kola švédské ligy zapsali i další tři čeští vyslanci. Jaroslav Balaštík přispěl k vítězství HV 71, Jiří Marušák neodvrátil porážku Djurgaardenu a Ivan Huml zajistil Moře alespoň bod za prodloužení.

Švédsko - 49. kolo
Färjestad - Lulea 8:3 (za hosty Chabada 0+1), Frölunda - Brynäs 2:2, Malmö - HV 71 4:5 v prodl. (Sičák 0+1 - Balaštík 1+0), MODO Hockey - Linköping 3:2 v prodl. (za domácí Hořava a Blatný oba 1+0), Skelleftea - Djurgaarden 3:2 (L. Procházka 0+1 - Marušák 1+0), Timra - Mora 1:1 po prodl. (za hosty Huml 1+0).

Straka a Moravec pomohli svým týmům k vítězství

Český hokejista Josef Straka pomohl gólem a přihrávkou k vítězství týmu Lukko Rauma 7:4 nad týmem KalPa Kuopio. Střelecky se dnes ve finské lize prosadil také David Moravec, jenž zaznamenal jednu branku Hämeenlinny při výhře 6:2 v Turku.

Finsko - 55. kolo
Ilves Tampere - SaiPa Lappeenranta 2:1 (za domácí Duda 0+1), Jyväskylä - Blues Espoo 3:1, Kärpät Oulu - Tappara Tampere 5:1 (za domácí Broš a Ujčík oba 0+1), Lukko Rauma - KalPa Kuopio 7:4 (za domácí Straka 1+1), Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 2:3, TPS Turku - Hämeenlinna 2:6 (za hosty Moravec 1+0).

Falter vychytal vítězství Liptovského Mikuláše

Český brankář Martin Falter vychytal v dnešní dohrávce 48. kola slovenské extraligy vítězství Liptovského Mikuláše 6:4 ve Skalici. Oba týmy si tak na osmém a devátém místě tabulky vyměnily pozice.

Slovensko - 48. kolo:
Skalica - Liptovský Mikuláš 4:6 (1:0, 2:2, 1:4)
Branky: 12. Šille, 23. T. Višňovský, 32. M. Ivičič, 59. R. Školiak - 43. a 56. Pohanka, 28. Grman, 29. Lopuski, 47. Róbert Huna, 50. Kriška. Royhodčí: P. Jonák - Tvrdoň, M. Novák. Vyloučení: 4:11. Využití: 4:1. Diváci: 3200.