Hořava rozhodl v prodloužení o vítězství MODO

Český hokejista Miloslav Hořava rozhodl v 48. sekundě prodloužení o sobotním vítězství 3:2 svého týmu MODO nad Linköpingem. Slovenského brankáře Rastislava Staňu, jenž v brance Linköpingu nahradil Romana Čechmánka, překonal také ve druhé třetině jiný Čech Zdeněk Blatný.

Miloslav Hořava (vlevo) na archivním snímku.

Mezi střelce se v dnešním programu 49. kola švédské ligy zapsali i další tři čeští vyslanci. Jaroslav Balaštík přispěl k vítězství HV 71, Jiří Marušák neodvrátil porážku Djurgaardenu a Ivan Huml zajistil Moře alespoň bod za prodloužení.

Švédsko - 49. kolo
Färjestad - Lulea 8:3 (za hosty Chabada 0+1), Frölunda - Brynäs 2:2, Malmö - HV 71 4:5 v prodl. (Sičák 0+1 - Balaštík 1+0), MODO Hockey - Linköping 3:2 v prodl. (za domácí Hořava a Blatný oba 1+0), Skelleftea - Djurgaarden 3:2 (L. Procházka 0+1 - Marušák 1+0), Timra - Mora 1:1 po prodl. (za hosty Huml 1+0).

Straka a Moravec pomohli svým týmům k vítězství

Český hokejista Josef Straka pomohl gólem a přihrávkou k vítězství týmu Lukko Rauma 7:4 nad týmem KalPa Kuopio. Střelecky se dnes ve finské lize prosadil také David Moravec, jenž zaznamenal jednu branku Hämeenlinny při výhře 6:2 v Turku.

Finsko - 55. kolo
Ilves Tampere - SaiPa Lappeenranta 2:1 (za domácí Duda 0+1), Jyväskylä - Blues Espoo 3:1, Kärpät Oulu - Tappara Tampere 5:1 (za domácí Broš a Ujčík oba 0+1), Lukko Rauma - KalPa Kuopio 7:4 (za domácí Straka 1+1), Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 2:3, TPS Turku - Hämeenlinna 2:6 (za hosty Moravec 1+0).