Krayzel skóroval, ale led pak opustil na nosítkách

Český hokejista Zvolenu Luděk Krayzel nedohrál nedělní utkání 49. kola slovenské extraligy v Trenčíně. Zkušený útočník už ve 4. minutě otevřel skóre zápasu, ale necelé tři minuty nato po souboji u mantinelu ztratil rovnováhu a z ledu ho odnesli zdravotníci na nosítkách a se zafixovaným krkem. Domácí Dukla vyhrála 4:3 po samostatných nájezdech.

Sedmibodový náskok mají po dnešku v čele Košice, které zvítězily i díky gólu obránce Miroslava Javína 4:0 v Popradu. Domácí nastoupili kvůli velké marodce jen v šestnácti hráčích, z toho dvanáct bylo juniorů.

Husarský kousek se povedl Trokanovi z Martina, jenž při vítězství 4:2 na ledě mistrovské Žiliny vstřelil všechny góly svého týmu.

Slovensko - 49. kolo
Žilina - Martin 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 9. Hvila, 50. Lezo (Turoň) - 24., 26., 31. a 57. Trokan (na druhou J. Polák). Rozhodčí: Országh - Halecký, Mižovčík. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. Diváci: 3125.
Slovan Bratislava - Skalica 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Branky: 10. a 34. Uram (Pavlas), 23. Kužha, 23. Tvrdoň, 26. Vorel, 46. Lažo, 56. Kukumberg - 59. M. Šátek. Rozhodčí: Marušin - Mášik, M. Valach. Vyloučení: 12:14, navíc Kukumberg (Slovan) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 4125.
Poprad - Košice 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 22. Dravecký, 26. Javín, 36. Šimurda, 60. Jenčík. Rozhodčí: Jonák - Goga, Horínek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2800.
Liptovský Mikuláš - Nitra 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)
Branky: 20. Kriška, 38. M. Školiak, 49. M. Miklík, 60. Hovorka - 24. J. Mihálik, 35. J. Kováčik, 35. M. Chrenko, 48. M. Štefanka, 52. Pupák. Rozhodčí: Lokšík - Müllner, Bulko. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 2050.
Dukla Trenčín - Zvolen 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Fatyka, 18. V. Nemec, 32. Húževka (Křetinský), rozhodující sam. nájezd Húževka - 4. Krayzel, 32. Dlouhý, 58. Cibula (Turek). Rozhodčí: Baluška - Novák, J. Tvrdoň. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4470.