Evropské ligy

Krayzel skóroval, ale led pak opustil na nosítkách

4. února 2007 20:55 - PRAHA

Český hokejista Zvolenu Luděk Krayzel nedohrál nedělní utkání 49. kola slovenské extraligy v Trenčíně. Zkušený útočník už ve 4. minutě otevřel skóre zápasu, ale necelé tři minuty nato po souboji u mantinelu ztratil rovnováhu a z ledu ho odnesli zdravotníci na nosítkách a se zafixovaným krkem. Domácí Dukla vyhrála 4:3 po samostatných nájezdech.

Sedmibodový náskok mají po dnešku v čele Košice, které zvítězily i díky gólu obránce Miroslava Javína 4:0 v Popradu. Domácí nastoupili kvůli velké marodce jen v šestnácti hráčích, z toho dvanáct bylo juniorů.

Husarský kousek se povedl Trokanovi z Martina, jenž při vítězství 4:2 na ledě mistrovské Žiliny vstřelil všechny góly svého týmu.

Slovensko - 49. kolo
Žilina - Martin 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 9. Hvila, 50. Lezo (Turoň) - 24., 26., 31. a 57. Trokan (na druhou J. Polák). Rozhodčí: Országh - Halecký, Mižovčík. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. Diváci: 3125.
Slovan Bratislava - Skalica 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Branky: 10. a 34. Uram (Pavlas), 23. Kužha, 23. Tvrdoň, 26. Vorel, 46. Lažo, 56. Kukumberg - 59. M. Šátek. Rozhodčí: Marušin - Mášik, M. Valach. Vyloučení: 12:14, navíc Kukumberg (Slovan) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 4125.
Poprad - Košice 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 22. Dravecký, 26. Javín, 36. Šimurda, 60. Jenčík. Rozhodčí: Jonák - Goga, Horínek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2800.
Liptovský Mikuláš - Nitra 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)
Branky: 20. Kriška, 38. M. Školiak, 49. M. Miklík, 60. Hovorka - 24. J. Mihálik, 35. J. Kováčik, 35. M. Chrenko, 48. M. Štefanka, 52. Pupák. Rozhodčí: Lokšík - Müllner, Bulko. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 2050.
Dukla Trenčín - Zvolen 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Fatyka, 18. V. Nemec, 32. Húževka (Křetinský), rozhodující sam. nájezd Húževka - 4. Krayzel, 32. Dlouhý, 58. Cibula (Turek). Rozhodčí: Baluška - Novák, J. Tvrdoň. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4470.

Kazaň pouze remizovala s Novokuzněckem

Hokejisté mistrovské Kazaně dnes v ruské lize překvapivě pouze remizovali 2:2 s Novokuzněckem, jenž nasbíral v sezoně o 50 bodů méně. Lídr soutěže se sice dostal v 57. minutě do vedení díky trefě nejproduktivnějšího hráče ligy Alexeje Morozova, jemuž nahrál český obránce Jan Novák, hostům se však podařilo vyrovnat. Sedmašedesát sekund před třetí sirénou stanovil konečné skóre Maxim Rybin.