Dudovo Tampere prohrálo ve finské lize s Jyväskylä

HELSINKY

Hokejisté TPS Turku i přes domácí porážku 2:4 s Jokeritem Helsinky udrželi naději na postup do play off finské ligy. Na šestou příčku, zaručující přímý postup do čtvrtfinále, ztrácejí před posledním kolem jediný bod. Musejí však v úterý porazit Pelicans Lahti a doufat, že IFK Helsinky zaváhá na ledě Ilvesu Tampere.

Radek Duda

Pokud zůstane TPS na sedmém místě, bude o účast ve čtvrtfinále bojovat v předkole.

To si zahraje Tampere, které v sobotu prohrálo s Jyväskylä 2:5. Nepomohl mu ani český útočník Radek Duda, který přihrávkou zařídil vyrovnávací gól na 2:2.

Košice dělí od semifinále jediná výhra

Český hokejista Luděk Krayzel rozhodl v nájezdech o sobotním vítězství Zvolena ve čtvrtfinále slovenské extraligy na ledě Nitry 4:3.

Hosté sice vedli na začátku druhé třetiny už 2:0, domácí ale během jediné minuty dokázali vyrovnat, když gól na 2:2 vstřelil český útočník Martin Vozdecký. Ten navíc pomohl domácímu celku zachránit i prodloužení, když dvě minuty po gólu Čierneho přihrál Kmečovi na vyrovnávací branku. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a v nájezdech byli úspěšní hosté, kteří díky Krayzlovi vyrovnali stav série na 2:2.

Jediné vítězství dělí Košice od postupu do semifinále. V sobotu na ledě Skalice vyhrály po nájezdech 5:4.

Finsko - 64. kolo:
Hämeenlinna - KalPa Kuopio 5:1 (za domácí Moravec 0+1), Jyväskylä - Ilves Tampere 5:2 (za hosty Duda 0+1), Lukko Rauma - Pelicans Lahti 1:2 po sam. nájezdech, Tappara Tampere - Blues Espoo 2:0, TPS Turku - Jokerit Helsinky 2:4.
Slovensko - čtvrtfinále, 4. zápasy:
Skalica - Košice 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 18. Horský, 31. Hrnčirík, 49. Novák, 53. Ivičič - 6. a 27. Pleva (na první Javín), 4. Gron, 40. Kontšek, rozhodující nájezd Faith. Rozhodčí: Jonák, D. Konc - J. Tvrdoň, Horínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 3700. Stav série: 1:3.
Nitra - Zvolen 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. Mihálik, 32. Vozdecký, 38. Kmeč (Vozdecký) - 10. a 36. Čierny, 22. Gašpar, rozhodující nájezd Krayzel. Rozhodčí: Baluška, Marušin - Bednár, Orolin. Vyloučení: 10:13, navíc Liška, Švarný (oba Nitra) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 5000. Stav série: 2:2.