Hokejisté HV 71 a MODO postoupili do semifinále play-off

STOCKHOLM

Hokejisté týmů HV 71 a MODO využili v rozhodujících sedmých zápasech čtvrtfinále švédské ligy výhodu domácího prostředí a zajistili si postup mezi nejlepší čtyři mužstva play off. Semifinále si tak v dresu HV 71 zahrají Jan Hrdina s Jaroslavem Balaštíkem, kteří se na dnešním vítězství 4:3 nad Brynäs podíleli asistencí, v sestavě jejich příštího soupeře MODO je zase české duo Miloslav Hořava, Zdeněk Blatný.

Slavný klub z Örnsköldsviku dnes postoupil přes Timru po prodloužení, v jehož 65. minutě ukončil sérii Per Svartvadet. Semifinále švédské Elitserien začne ve středu, druhou dvojici tvoří Linköping a Färjestad.

Švédsko - čtvrtfinále, 7. zápasy:
HV 71 - Brynäs 4:3 (za domácí Hrdina a Balaštík oba 0+1) - konečný stav série 4:3, MODO Hockey - Timra 2:1 v prodl. - konečný stav série 4:3.