Kohn se ve čtvrtfinále finské ligy blýskl hattrickem

HELSINKY

Hattrickem pomohl český útočník Ladislav Kohn celku Blues Espoo k výhře 7:1 na ledě Tampere ve čtvrtfinále finské hokejové ligy. Hostující tým se v sérii hrané na čtyři vítězství ujal vedení 2:1 na zápasy.

Ladislav Kohn v dresu Blues Espoo.

Kohn odstartoval vysokou výhru Espoo, když se trefil už po necelých třiceti vteřinách hry. Druhý gól přidal na opačném konci třetiny jedenáct vteřin před koncem úvodní části. Hattrick dokonal český útočník v 38. minutě, když se trefil při přesilové hře.

Finsko - čtvrtfinále, 3. zápasy:
Kärpät Oulu - Pelicans Lahti 3:2 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Aaltonen, 15. Korpikari, 74. Pyörälä - 1. Komarov, 13. Santavuori.
Stav série: 3:0
Jokerit Helsinky - Ilves Tampere 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: 11. a 11. Stapleton, 32. Valtonen, 39. R. Andersson, 45. Pakaslahti, 55. Rita - 39. Kudroč.
Hämeenlinna - IFK Helsinky 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 13. a 60. Mäenpää (na první Moravec), 16. Keinänen, 28. Uusikartano, 47. Lahti.
Stav série: 2:1
Tappara Tampere - Blues Espoo 1:7 (0:3, 1:3, 0:1)
Branky: 27. T. Aalto - 1., 20. a 38. Kohn, 10. a 29. Uhlbäck, 23. Kalto, 53. M. Hurme.
Stav série: 1:2