Moravec pomohl Hämeenlinně do semifinále finské ligy

Hokejisté Dukly Trenčín, které vede český kouč Antonín Stavjaňa, v dnešním semifinále slovenské extraligy prohráli na ledě Košic 2:3 po samostatných nájezdech. V sérii tak dovolili soupeři snížit na 2:3. Hokejisté Hämeenlinny si zahrají semifinále finské ligy i díky příspěvku českého útočníka Davida Moravce.

David Moravec

V semifinále slovenské extraligy šli sice domácí Košice v 31. minutě během 27 vteřin do dvoubrankového vedení, Dukle se ale i díky přihrávkám českých obránců Jiřího Malinského a Jiřího Heše podařilo při dvojnásobných přesilovkách vyrovnat. Nerozhodný stav vydržel až do konce prodloužení a na řadu přišly nájezdy. V nich o výhře Košic rozhodl až ve dvanácté sérii Rudolf Huna.

Šestý zápas je na programu v sobotu v Trenčíně.

Slovensko - semifinále, 5. zápas:
Košice - Dukla Trenčín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. a rozhodující sam. nájezd Huna, 31. Špilár - 37. Pardavý (Malinský), 52. Fatyka (Heš). Rozhodčí: Jonák, Baluška - Tvrdoň, Višňovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 8340. Stav série: 2:3.

Obhájce finského titulu z Hämeenlinny na vlastním ledě porazil IFK Helsinky 2:1 v prodloužení a čtvrtfinálovou sérii vyhrál 4:1 na zápasy. Velkou zásluhu na výsledku měl český útočník David Moravec, který gólem v 38. minutě vyrovnal na 1:1, v prodloužení pak zápas rozhodl jeho spoluhráč Janne Lahti.

Postup slaví v pátém utkání série i tým Blues Espoo, který zvítězil na hřišti Tappary Tampere také 2:1 v prodloužení. Hämeenlinna narazí v semifinále, které začne 28. března, na Jokerit Helsinky. Blues Espoo čeká Kärpät Oulu.

Výsledky - čtvrtfinále, 5. zápasy:
Hämeenlinna - IFK Helsinky 2:1 v prodl. - konečný stav série 4:1
Tappara Tampere - Blues Espoo 1:2 v prodl. - konečný stav série 1:4

Hokejisté Södertälje porazili v utkání 6. kola baráže švédské ligy Leksand 5:1. Díky remíze 2:2 vedoucí dvojice Malmö a Skelleftea snížili svou ztrátu na třetí příčce na jediný bod. První body si připsal tým Rögle, když vyhrál 4:2 nad Björklövenem.