Hokejisté Magnitogorsku jsou v semifinále, skóroval i Marek

Hokejisté Magnitogorsku postoupili do semifinále ruské ligy, když vyhráli i třetí utkání čtvrtfinálové série s Novosibirskem. Hosté zvítězili 3:2, dva body za gól a asistenci si v jejich týmu připsal český útočník Jan Marek. Za Novosibirsk jednou skóroval jeho krajan Miloslav Gureň.

Jan Marek

Ufa ztratila v Moskvě proti domácímu CSKA v průběhu třetí třetiny tříbrankový náskok, nakonec ale vyhrála v prodloužení a v sérii vede 2:1. Až samostatné nájezdy rozhodly o porážce kazaňských obhájců titulu na ledě Chimiku Moskevská oblast.

Rusko - třetí čtvrtfinálové zápasy:
Novosibirsk - Magnitogorsk 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 35. Rešetnikov, 43. Gureň - 25. Kuljomin (Marek), 50. Marek, 51. Gusmanov.
Konečný stav série: 0:3
Jaroslavl - Omsk 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Kaljužnyj, 23. D. Denisov.
Stav série: 1:2
CSKA Moskva - Ufa 3:4 v prodl. (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)
Branky: 43. a 55. A. Simakov, 48. A. Bělov - 4. Škotov, 13. Loginov, 43. Bernikov, 63. I. Zubov.
Chimik MO - Kazaň 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 13. Mozjakin, 38. Bojkov - 20. Zinovjev, 57. Stěpanov.
Stav série: 1:2.