Broš zařídil semifinálovou výhru Kärpätu gólem a přihrávkou

HELSINKY

Hokejisté Kärpätu Oulu vstoupili do semifinálové série s Blues Espoo výhrou 4:1. Vítězným gólem a asistencí se na výsledku úvodního utkání série hrané na tři výhry podílel i český útočník Michal Broš. Hráč, který byl vyhlášen druhou hvězdou duelu, nejprve ve 24. minutě poslal domácí tým do vedení 2:1 a šest minut před koncem utkání připravil čtvrtou branku Kärpätu pro krajana Viktora Ujčíka.

Ilustrační foto

Až ve druhém prodloužení se rozhodl duel druhého semifinále mezi Jokeritem Helsinky a Hämeenlinnou. Po základní hrací době bylo skóre 1:1, když za domácí vyrovnal až minutu před koncem při přesilovce znásobené odvoláním gólmana Tim Stapleton. Vítězný obrat Jokeritu dokonal ve 4. minutě druhého prodloužení Clarke Wilm.

Výsledky - semifinále, 1. zápasy:
Kärpät Oulu - Blues Espoo 4:1 (za domácí Broš 1+1, Ujčík 1+0), Jokerit Helsinky - Hämeenlinna 2:1 v prodl.