Rubriky:

Evropské ligy

Jašin bude v Jaroslavli pobírat 2,5 miliónu dolarů

25. července 2007 13:27 - JAROSLAVL

Ani v ruské superlize nebude hokejový útočník Alexej Jašin zrovna živořit. Třiatřicetiletý hráč, s kterým podepsal roční smlouvu klub Lokomotiv Jaroslav, by měl v příští sezóně pobírat plat ve výši 2,5 miliónu dolarů. Na ruské poměry jde o nadstandardní kontrakt, ovšem oproti NHL si pochopitelně pohorší. Při působení u New York Islanders bral Jašin osm miliónů dolarů za rok.

Také proto s ním však Ostrované rozvázali kontrakt, který měl platit ještě do roku 2011. Majitele klubu stálo vyplacení Jašina ze smlouvy 17,6 miliónu dolarů. Stříbrný medailista z olympijských her v Naganu měl poté údajně nabídky z jiných klubů NHL, on však dal nakonec přednost Jaroslavle, kde působil už během výluky NHL v sezóně 2004/05.

Informaci o výši platu ruského útočníka přinesl Jaroslavskij sport. Právě dnes by se měl Jašin vrátit ze zámoří do rodné vlasti. Do čtvrtka se má zdržet v Moskvě, pak vyrazí do Jaroslavle. Spolu s ním přijede do Ruska i jeho zámořská přítelkyně, herečka Carol Altová.

Možná v Rusku zůstane i nadále

"Velmi miluji svou vlast a hodně se mi líbí město. Svou roli samozřejmě hrály také finance, ale především se mi zamlouval přístup funkcionářů klubu, kteří o mne hodně stáli," vysvětlil Jašin důvody, proč si vybral právě Jaroslavl. V rozhovoru pro Sovětskij sport tehdy také potvrdil, že jeho kontrakt neobsahuje klauzuli o možném návratu do zámoří, a nevyloučil, že bude jeho kariéra v Rusku pokračovat i po konci smlouvy.

Vysoký Jašinův plat umožnil generální sponzor Jaroslavle, společnost RŽD a prezident klubu Jurij Jakovlev očekává, že bude Lokomotiv v ruské superlize bojovat o titul. Však se také "železničáři" notně posílili. Ze Švédska přišel finský obránce Vallin, z farmy Pittsburghu se vrátil útočník Michnov a z New York Islanders přišel kromě Jašina i jeho spoluhráč Randy Robitaille. Hlavním trenérem týmu je pak Kanaďan Paul Gardner, bývalý asistent u Nashville Predators.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy