Salfický udržel čisté konto a pomohl Novgorodu k vysoké výhře

MOSKVA

Brankář Dušan Salfický udržel v utkání 24. kola ruské superligy čisté konto a pomohl hokejistům Nižného Novgorodu k vysoké výhře 5:0 nad Čeljabinskem. Dalších pět českých hráčů si připsalo po bodu za přihrávku.

Obránce Viťazu Čechov Jan Horáček asistoval u vítězného gólu svého týmu v Togliatti. Z jeho přihrávky se v přesilovce v 47. minutě trefil Slovák Andrej Podkonický a hosté nakonec vyhráli 4:2.

Zbyněk Irgl rovněž přispěl Jaroslavli k vítězství, zato asistence Josefa Hrabala, Josefa Straky a Miloslava Hořavy Čerepovci v konečném součtu nepomohly: Severstal doma prohrál s Podolskem 3:5. Neuspěla ani vedoucí Ufa, která v prodloužení nečekaně podlehla předposlednímu Chabarovsku 0:1.

Rusko - 24. kolo:
CSKA Moskva - Magnitogorsk 3:2 v prodl., Čerepovec - MVD Podolsk 3:5 (za domácí Straka, Hořava, Hrabal všichni 0+1), Jaroslavl - Dynamo Moskva 4:1 (za domácí Irgl 0+1), Chimik MO - Novosibirsk 1:2, Kazaň - Omsk 1:2, Nižněkamsk - Spartak Moskva 2:3 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 5:0, Petrohrad - Novokuzněck 1:0, Togliatti - Viťaz Čechov 2:4 (za hosty Horáček 0+1), Ufa - Chabarovsk 0:1 v prodl.