Hokejisté Lahti vedou finskou ligu o pět bodů

HELSINKY

Hokejisté Lahti porazili ve 24. kole finské ligy Tapparu Tampere 4:0 a pokračují ve své nečekaně úspěšné sérii. Pelicans zvýšili náskok v čele tabulky před Oulu na pět bodů, úřadující šampioni nicméně mají zápas k dobru. Kärpät v souboji posledních dvou finských mistrů prohrál doma 3:4 s Hämeenlinnou.

Kärpät vedl po dvou třetinách 2:1, jenže osm minut před koncem vyrovnal Lundberg a v 57. minutě strhl vedení na stranu Hämeenlinny Roni Andersson. Když pak v předposlední minutě zvýšil svým druhým gólem už na 4:2 Mäkiaho, bylo jasné, že domácí už body nezískají. Nic na tom nezměnila ani branka Hyvönena 87 vteřin před koncem, u které si asistenci připsal Michal Broš.

Finsko - 24. kolo:
IFK Helsinky - Ässät Pori 4:3 po sam. nájezdech, Jyväskylä - Blues Espoo 1:3, Kärpät Oulu - Hämeenlinna 3:4 (za domácí Broš 0+1), Lukko Rauma - SaiPa Lappeenranta 2:3 po sam. nájezdech, Pelicans Lahti - Tappara Tampere 4:0, TPS Turku - Jokerit Helsinky 3:4 po sam. nájezdech.