Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Sýkora odmítl nabídku Novokuzněcku, zůstane u osmnáctky

24. listopadu 2007 16:17 - MOSKVA

Zkušený hokejový trenér Marek Sýkora dostal v krátké době další nabídku na angažmá v Rusku. Nového kouče hledá tým Metallurgu Novokuzněck, ale Sýkora práci odmítl a bude se soustředit na český národní tým do 18 let.

 

Archiv

"Nabídka od Novokuzněcku byla velmi zajímavá. Ale mám práci u reprezentační osmnáctky, s níž chceme na jaře příštího roku postoupit do elitní skupiny šampionátu. Nebylo by korektní, kdybych nyní odešel," řekl serveru hokej.cz Sýkora.

Bývalý trenér Pardubic, Slavie či Plzně strávil v ruské superlize dva roky na střídačce Magnitogorsku do března 2005. V tamní soutěži si udělal jméno, letos na jaře ho například vábil Chimik Moskevská oblast a před měsícem i Spartak Moskva.

"Dostal jsem velmi zajímavý návrh, podmínky byly na výši. To samé nyní z Novokuzněcku. Ještě v pátek mi lidé z klubu volali a říkali, že dojde ke změně na trenérském postu. Jestli bych prý měl zájem. Odpověděl jsem, že si toho vážím, ale že to v této sezoně nepůjde," řekl.

Novokuzněck podle ruských médií v pátek skutečně vyhodil Sergeje Nikolajeva, jenž doplatil na špatné výsledky a především úterní debakl 0:8 v Čeljabinsku. V nejbližším utkání mužstvo bojující o udržení povede sportovní ředitel Alexander Kitov.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy