Brendl rozhodl v prodloužení o výhře hokejistů Brynäsu

Český útočník Pavel Brendl se stal hlavní hvězdou hokejistů Brynäsu, kteří v sobotu ve 22. kole švédské ligy porazili Luleu 2:1 v prodloužení.

Český hokejista Pavel Brendl.

Nejprve v 41. minutě připravil v přesilové hře pro Jörgena Sundqvista vyrovnávací gól, v prodloužení si pak role obrátili a Brendl vstřelil vítěznou branku domácího celku.

Na výhře lídra ligy HV71 se podílel i Jan Hrdina, který vítězným gólem korunoval obrat v duelu na ledě Frölundy. V něm hosté prohrávali do 44. minuty 0:2, ale třemi góly výsledek otočili.

Švédsko - 22. kolo:
Brynäs - Lulea 2:1 v prodl. (Brendl 1+1), Djurgaarden - MODO Hockey 4:1, Mora - Södertälje 1:1 po prodl., Skelleftea - Färjestad 3:3 po prodl., Timra - Linköping 2:6, Frölunda - HV71 2:3 (za hosty Hrdina 1+0).