Chabada pomohl dvěma góly Lulee k vítězství

STOCKHOLM

Dvěma góly se v úterý podílel český útočník Martin Chabada na vítězství hokejistů Luley 5:2 ve švédské lize nad Djurgaardenem. Nejproduktivnější hráč domácího týmu vstřelil svou desátou branku v sezóně ve 24. minutě, kdy zvyšoval na 3:1. Druhý gól přidal bývalý kapitán pražské Sparty šest minut před koncem.

V dalším zápase švédské ligy porazilo Brynäs Moru jediným gólem, o který se postaral v osmnácté minutě obránce Tommy Sjödin. Asistenci si připsal český útočník Pavel Brendl. V posledním utkání úterního programu vyhrál Färjestad na ledě Skelleftey 4:2. Jednu z branek vítězů vstřelil i slovenský obránce Richard Lintner, jeho krajan Dominik Graňák na další gól přihrál.

Švédsko - 23. kolo:
Brynäs - Mora 1:0 (Brendl 0+1), Lulea - Djurgaarden 5:2 (za domácí Chabada 2+0), Skelleftea - Färjestad 2:4.