Broš vstřelil vítězný gól při výhře nad KalPou

HELSINKY

Zkušený český útočník Michal Broš nasměroval hokejisty Kärpätu Oulu k vítězství v pátečním ligovém zápase s týmem KalPa Kuopio. Ve 42. minutě totiž vstřelil vítězný gól, po němž úřadující mistr a lídr soutěže přidal ještě jednu branku a vyhrál 5:3. KalPě nepomohl ani výborný výkon Slováka Jiřího Bicka, který skóroval dvakrát a jednou asistoval.

Český brankář Alexander Salák z TPS Turku dostal šanci proti Tappaře, ale v prodloužení při přesilové hře soupeře počtvrté inkasoval a domácí prohráli 3:4.

Finsko - 38. kolo
Ilves Tampere - SaiPa Lappeenranta 5:3, Jyväskylä - Ässät Pori 7:0, Kärpät Oulu - KalPa Kuopio 5:3 (za domácí Broš 1+0, Kratěna 0+1), Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 7:3, TPS Turku - Tappara Tampere 3:4 v prodl.