Rubriky:

Evropské ligy

Hokejový trenér Říha bude trénovat Spartak Moskva

10. prosince 2007 10:02 - MOSKVA

Český hokejový kouč Miloš Říha se stal novým trenérem Spartaku Moskva. Podle informací ruských médií se kouč, který byl před nedávnem odvolán ze střídačky extraligových Pardubic, dohodl s vedením aktuálně osmnáctého týmu superligy na smlouvě do konce sezóny.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Kontrakt jsme ještě nepodepsali, s vedením klubu stále ještě diskutujeme o řadě věcí. Myslím si ale, že to nebude problém," řekl Říha v rozhovoru pro deník Sport Express.

Přestože ještě o víkendu tvrdil, že je pouze jedním z řady kandidátů na místo Valerije Bragina, již 7. prosince sledoval osobně duel Spartaku v Podolsku. Díky tomu získal i lepší přehled o týmu Spartaku. "Je to dobré mužstvo, které má ale jeden problém - dává málo branek. Na druhou stranu jich i málo dostává. Většinou prohrávají 1:2 nebo 2:3," soudil Říha, který již v pondělí vedl trénink v novém působišti.

Zkušený kouč se do Ruska vrací po roce a půl. V sezóně 2005/06 vedl Chimik Voskresensk, který se poté přestěhoval do Mytišči a přejmenoval se na Chimik Moskevská oblast. Na rozdíl od předešlého angažmá se ale bude muset zřejmě obejít bez pomoci svých krajanů. V kádru Spartaku momentálně žádný Čech není a Říha ani nepočítá s tím, že by si přivedl českého asistenta jako v Chimiku.

"Prvotně nemám ještě podepsanou smlouvu já. O něčem podobném ale teď neuvažuji, možná, kdybych tým vedl i v příští sezóně. A co se hráčů týká, je to podobné. Všichni jsou pod smlouvami," řekl Říha. Premiéru na střídačce Spartaku by měl český trenér absolvovat 19. prosince, kdy se moskevský klub utká s Torpédem Nižnyj Novgorod.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy