Trenér King na na střídačce Mannheimu uvedl vysokou výhrou

BERLÍN

Hokejistům Mannheimu změna trenéra prospěla. Úřadující mistr německé ligy po páteční prohře s Wolfsburgem odvolal kouče Grega Posse a jeho kanadský nástupce Dave King pár hodin po nedělním příletu z Arizony dovedl tým k vysokému vítězství 7:2 nad Düsseldorfem.

Hokejistům Kolína nad Rýnem nestačil v duelu o druhé místo k výhře nad Frankfurtem ani tříbrankový náskok. Domácí celek vedl i díky dvěma gólům slovenského útočníka Ivana Čiernika po druhé třetině už 4:1, ale soupeř si 11 sekund před třetí sirénou vynutil při power play prodloužení a posléze uspěl v samostatných nájezdech.

Asistence u dvou kolínských branek si připsal bývalý český reprezentant Kamil Piroš. V utkání Ingolstadt - Krefeld vyhráli domácí 4:3, na vítězný gól přihrál v 52. minutě Bellissimovi český zadák Jakub Ficenec.

Německo - 35. kolo:
Eisbären Berlín - Wolfsburg 3:1, Hannover - Iserlohn 2:4, Kolín nad Rýnem - Frankfurt 5:6 po sam. nájezdech (za domácí Piroš 0+2), Mannheim - Düsseldorf 7:2, Straubing - Norimberk 2:5, Ingolstadt - Krefeld 4:3 (za domácí Ficenec 0+1), Augsburg - Hamburk 5:4 po sam. nájezdech.