Říha byl úspěšnější v duelu českých koučů v ruské lize

MOSKVA

Souboj českých trenérů v ruské hokejové lize ve středu dopadl lépe pro Miloše Říhu. Jeho svěřenci ze Spartaku Moskva vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech na ledě Dynama Moskva, které vedl podruhé nový kouč Vladimír Vůjtek, jenž po úvodní vysoké výhře 6:1 nad Omskem na Štědrý den tentokrát získal s týmem bod.

Hokejový trenér Miloš Říha.

Vyrovnaný zápas, v němž všechny třetiny skončily nerozhodně, poslal do prodloužení na konci 59. minuty Pestunov. O výhře Spartaku, který se přiblížil sedmnáctému Novokuzněcku, rozhodl v nájezdech Bělov.

Útočník Jaroslav Kudrna dal vítězný gól Magnitogorsku, který vyhrál na ledě druhého Petrohradu 3:1 a ztrácí na něj jen tři body. Střelecky se prosadil i obránce Jan Platil, ale jen zmírnil porážku Chabarovsku v Kazani. Na vítězství mužstva Ak Bars se dvěma přihrávkami podílel Petr Čajánek.

Rusko - 38. kolo:
CSKA Moskva - Togliatti 3:1 (za domácí Kohn 0+1), Čerepovec - Novosibirsk 3:2 v prodl., Dynamo Moskva - Spartak Moskva 4:5 po sam. nájezdech, Jaroslavl - Novokuzněck 4:1, Kazaň - Chabarovsk 6:2 (Čajánek 0+2 - Platil 1+0), MVD Podolsk - Omsk 5:2, Nižněkamsk - Viťaz Čechov 3:2 po sam. nájezdech, Petrohrad - Magnitogorsk 1:3 (za hosty Kudrna 1+0), Chimik MO - Čeljabinsk 3:2 po sam. nájezdech.