Brendl přispěl gólem k debaklu Djurgaardenu

Osmi góly vyprovodili ve čtvrtek hokejisté Brynäsu ve švédské lize Djurgaarden. Na vysokém vítězství 8:2 se podílel i český útočník Pavel Brendl, který si připsal dva body včetně trefy v druhé třetině na průběžných 5:1.

Porážku utrpěl v 33. kole lídr tabulky celek HV 71, který nestačil na svém stadiónu na MODO. Domácí se střelecky probudili až osm minut před koncem za stavu 0:3, dvěma góly s asistencemi Jana Hrdiny vykřesali naději, ale k vyrovnání jim už nepomohla ani minutová power play.

Švédsko - 33. kolo
Brynäs - Djurgaarden 8:2 (za domácí Brendl 1+1), HV 71 - MODO Hockey 2:3 (za domácí Hrdina 0+2), Linköping - Mora 3:3 po prodl. (za hosty Huml 1+0), Södertälje - Färjestad 0:2, Timra - Lulea 4:2, Skelleftea - Frölunda 4:4 po prodl.