Magnitogorsk vyhrál v prodloužení 3:2, Marek byl u všech gólů

Jan Marek byl hlavní postavou Magnitogorsku při nedělním ligovém vítězství 3:2 nad hokejisty Togliatti. Český útočník nejprve dvěma góly vymazal náskok hostů a v třetí minutě prodloužení připravil spolu s krajanem Jaroslavem Kudrnou rozhodující branku pro Varlamova.

Obhájce titulu a vítěz turnaje evropských mistrů Super Six Magnitogorsk ztrácí po 44. kole patnáct bodů na vedoucí Ufu. Ta porazila 4:1 Novosibirsk, když v její brance tentokrát dostal před Milanem Hniličkou přednost Tarasov. Na vítězný gól přihrál Kolcovovi Michal Mikeska.

Rusko - 44. kolo
Magnitogorsk - Togliatti 3:2 v prodl. (za domácí Marek 2+1, Kudrna 0+1), Chabarovsk - Chimik MO 0:4, Ufa - Novosibirsk 4:1 (za domácí Mikeska 0+1), Dynamo Moskva - Omsk 3:4 (za hosty Rosa 1+0), Kazaň - Čerepovec 5:3 (Čajánek 1+1 - Hrabal 1+0, Hořava 1+0), Jaroslavl - Nižněkamsk 2:3 v prodl., Petrohrad - Čeljabinsk 1:2 v prodl. (za hosty Vorel 1+0), Spartak Moskva - Novokuzněck 5:0, Viťaz Čechov - Nižnij Novgorod 3:1.