Fotbalisté Fenerbahce vyhráli 4:1 nad vedoucím Sivassporem

ISTANBUL

Dosud vedoucí tým turecké fotbalové ligy Sivasspor prohrál v 20. kole na svém hřišti s Fenerbahce Istanbul 1:4 a přišel o první místo. Předstihl ho jednak dnešní soupeř, ale také další istanbulský celek Galatasaray, který se dostal do čela.

Hosté z Fenerbahce už po prvním poločase vedli 2:0, ale Sivasspor po přestávce snížil. Poslední slovo však měl srbský útočník Mateja Kežman, který v rozmezí sedmi minut vstřelil další dvě branky a utkání rozhodl.

Galatasaray zvítězil na hřišti Ankaragücü 4:0. Svěřenci třiasedmdesátiletého německého trenéra Karla Heinze Feldkampa se trefili třikrát v závěrečné desetiminutovce první půle, skóre pak uzavřel německý reprezentant do 21 let Serkan Calik.

20. kolo turecké ligy:
Ankaragücü - Galatasaray 0:4, Kasimpasa - Kayserispor 0:2, Konyaspor - Ankaraspor 1:3, Manisaspor - Denizlispor 3:2, Sivasspor - Fenerbahce 1:4.