Rubriky:

Evropské ligy

Pokud nepůjde do vězení, měl by Karalahti hrát hokej za Slovan

1. února 2008 14:14 - HELSINKY

Pokud neskončí ve vězení, měl by kontroverzní hokejový obránce Jere Karalahti hrát slovenskou extraligu za Slovan Bratislava. Úřadující mistr se s mnohonásobným finským reprezentantem předběžně dohodl na smlouvě do konce sezóny. K týmu by se měl někdejší hráč NHL připojit, až skončí soud, kde Karalahti čelí obvinění z pašování drog. O dohodě s hráčem dnes informovaly internetové stránky Slovanu.

Dvaatřicetiletý Karalahti je obviněn z toho, že propašoval do Finska čtyři kilogramy amfetaminu. Podle obžaloby si hokejista s drogovou minulostí pašováním vydělal zhruba 20 tisíc eur. Kromě něj je před soudem dalších 18 lidí, z nichž někteří jsou členy motorkářského gangu. Celý drogový gang je podezřelý, že během minulého roku dovezl z Estonska do Finska zhruba 20 kilogramů amfetaminu a několik stovek gramů kokainu.

Soud z bezpečnostních důvodů zasedá ve věznici v Espoo, kde je hokejista ve vazbě. Karalahti obvinění popřel.

Policie ho odvedla přímo z tréninku Kärpätu Oulu

Mnohonásobného finského reprezentanta si odvedla policie začátkem listopadu přímo z tréninku Kärpätu Oulu. Dres finských mistrů oblékl člen All Star týmu mistrovství světa 1998 a 1999 v létě poté, co se zavázal dodržovat přísnou klubovou politiku ohledně alkoholu a drog.

Karalahtiho problémy s návykovými látkami ho stály kariéru v NHL, kde v letech 2000-2002 hrál za Los Angeles a Nashville. Dlouholetý hráč IFK Helsinky v zámoří skončil poté, co byl suspendován na šest měsíců za třetí prohřešek proti pravidlům soutěže týkající se návykových látek.

První vážné Karalahtiho problémy s drogami se datují do roku 1996, kdy byl zatčen za držení marihuany, amfetaminu a heroinu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy