Vedoucí Kärpät Oulu ve finské lize rozstřílel Hämeenlinnu

HELSINKY

Vedoucí tým finské hokejové ligy Kärpät Oulu si ve čtvrtečním zápase s chutí zastřílel a Hämeenlinnu porazil vysoko 9:0. Úvod zápasu přitom rozhodně nenaznačoval, že by se měl zrodit takto divoký výsledek, poprvé šla mužstva do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhé třetině však domácí nastříleli čtyři branky a v poslední přidali dalších pět. Hattrickem se blýskl Hannes Hyvönen.

Devět branek padlo také v Lahti, kde hostující Tappara Tampere vyhrála 7:2. Už po první třetině prohrávali domácí 0:3 a nenastartovala je ani branka Jantunena v 30. minutě. Za Tapparu vstřelili po dvou gólech Anssi Salmela a Andre Benoit, Jonas Enlund na tři branky přihrál.

Finsko:
IFK Helsinky - Ässät Pori 4:3, Ilves Tampere - KalPa Kuopio 2:5, Jyväskylä - Blues Espoo 1:3, Kärpät Oulu - Hämeenlinna 9:0, Lukko Rauma - SaiPa Lappeenranta 4:1, Pelicans Lahti - Tappara Tampere 2:7, TPS Turku - Jokerit Helsinky 1:4.