Chimik porazil v ruské lize vedoucí Ufu, vítězný gól dal Bulis

MOSKVA

Branka českého útočníka Jana Bulise přispěla v sobotním utkání 51. kola ruské hokejové ligy k výhře Chimiku Moskevská oblast 2:0 na ledě vedoucí Ufy. Bulis překonal domácího brankáře Alexandra Jeremjonka v 23. minutě a jeho gól byl později zanesen do statistiky jako vítězný.

Ufa už v druhém zápase za sebou neskórovala, přesto má v čele tabulky dál pětibodový náskok před Magnitogorskem, který v pátek také prohrál doma. Druhý gól Chimiku vstřelil Jeremjonkovi, jenž dnes opět dostal v brance Ufy přednost před českým reprezentantem Milanem Hniličkou, v 35. minutě Vlasenkov.

Střelecky se prosadil i další český hráč se zkušenostmi z NHL Pavel Rosa, jehož gól pomohl Omsku k tříbodovému zisku za výhru 2:1 na ledě Viťazu Čechov. Svěřenci trenéra Miloše Říhy ze Spartaku Moskva doma rozstříleli Čerepovec 5:0.

Rusko - 51. kolo:
Ufa - Chimik MO 0:2 (Bulis 1+0), Spartak Moskva - Čerepovec 5:0, Viťaz Čechov - Omsk 1:2 (za hosty Rosa 1+0).