Slovan Bratislava vykročil za obhajobou v play-off vítězstvím

BRATISLAVA

Obhájci titulu Slovan Bratislava vstoupili do vyřazovacích bojů slovenské extraligy vítězstvím. V úvodním čtvrtfinálovém zápase vítěz základní části porazil na vlastním ledě Žilinu 6:2. Ve druhém čtvrtečním utkání se z výhry rovněž radovali domácí, Košice vstoupily do série s Popradem výhrou 3:2.

Radost hokejistů Slovanu Bratislava

Slovan dovolil soupeři pomýšlet na vítězství jen v první třetině, kterou prohrál 1:2. Pak však pěti góly výsledek otočil. Dvěma trefami se blýskli útočníci Robert Döme a Jozef Kováčik.

Zápas v Košicích byl mnohem vyrovnanější a domácí o svém vítězství rozhodli až dvě minuty před koncem. Na výhře se výrazně podílel i obránce Miroslav Javín. Domácí s Popradem dvakrát prohrávali a český bek svými přihrávkami připravil pro spoluhráče oba vyrovnávací góly.

Slovenská extraliga - čtvrtfinále, první zápasy:
Slovan Bratislava - Žilina 6:2 (1:2, 3:0, 2:0).
Branky: 6. a 26. Döme, 35. a 54. Kováčik, 25. Hreus, 51. Lažo - 1. Pokrivčák, 15. Kučný.
HC Košice - HK Poprad 3:2 (1:1, 0:1, 2:0).
Branky: 19. Šterbák (Javín), 50. Kmiť (Javín), 58. Miklík - 16. Kroták, 23. Dora.