Hrdinův gól pomohl HV 71 do hokejové Ligy mistrů

Hokejisté HV 71 si čtyři kola před koncem švédské ligy zajistili vítězství v základní části švédské ligy a s ním spojenou účast v Lize mistrů. Nedostižný náskok 16 bodů jim čtyři kola před koncem dalo vítězství 3:2 v prodloužení nad druhým MODO, které vítězným gólem zařídil český útočník Jan Hrdina.

Jan Hrdina v dresu Jönköpingu

Hrdina skóroval ve čtvrté minutě prodloužení po přihrávce Johana Akermana. Ten byl další hvězdou zápasu, dvě branky dal a na rozhodující přihrál. U vítězné branky svého týmu byl také Ivan Huml, jenž přihrál na třetí gól Mory při výhře na ledě Färjestadu.

Švédsko - 51. kolo:
Brynäs - Skelleftea 1:3, Färjestad - Mora 2:3 (za hosty Huml 0+1), HV 71 - MODO Hockey 3:2 v prodl. (za domácí Hrdina 1+0), Linköping - Frölunda 4:3, Södertälje - Lulea 2:0, Timra - Djurgaarden 1:1 v prodl. (za domácí Tenkrát 0+1).