Broš rozhodl o výhře Oulu v posledním kole základní části

HELSINKY

Český hokejista Michal Broš rozhodl v závěrečném kole základní části finské ligy o vítězství Kärpätu Oulu 3:2 v prodloužení nad Jokeritem Helsinky. Bývalý sparťanský útočník se trefil na začátku třetí třetiny nastavení, v řádné hrací době skóroval i jeho dlouholetý spoluhráč Ondřej Kratěna. Mistrovský Kärpät úterní výhrou potvrdil své vítězství v dlouhodobé soutěži.

Útočník Michal Broš (vpředu) ještě v dresu Sparty

Mezi střelce se v úterý ve finské lize zapsal i Jakub Koreis, jenž pomohl gólem a asistencí k vítězství Ilvesu Tampere 5:2 nad Raumou.

Prvních šest týmů tabulky je nasazeno rovnou do čtvrtfinále a čeká je volno do příští středy 12. března. Pro celky na 7. až 10. příčce začne od pátku předkolo na dva vítězné zápasy, utkají se IFK Helsinky s TPS Turku a stejně jako dnes Ilves s Raumou.

Finská hokejová liga - 73. kolo:
Ässät Pori - Hämeenlinna 3:5, Blues Espoo - Tappara Tampere 2:1, IFK Helsinky - TPS Turku 3:2 (za domácí Ustrnul 0+1), Ilves Tampere - Lukko Rauma 5:2 (za domácí Koreis 1+1), KalPa Kuopio - SaiPa Lappeenranta 3:1, Kärpät Oulu - Jokerit Helsinky 3:2 v prodl. (za domácí Broš 1+1, Kratěna 1+0), Pelicans Lahti - Jyväskylä 1:4.