Hokejisté Dynama Moskva tentokrát v prodloužení v Omsku neuspěli

MOSKVA

Také druhý osmifinálový zápas play off ruské hokejové ligy mezi Omskem a Dynamem Moskva rozhodlo až prodloužení, tentokrát však ve prospěch domácího Avangardu. Ten vyhrál nad svěřenci českého trenéra Vladimíra Vůjtka 3:2, vítězný gól vstřelil v 70. minutě Jakuceňa.

Milan Hnilička z Ufy (vlevo) a útočník Omsku Pavel Rosa - ilustrační foto

Obhájce titulu Magnitogorsk, jemuž stále chybějí zranění čeští útočníci Jan Marek a Jaroslav Kudrna, podlehl doma Nižněkamsku 3:4 a stav série je nerozhodný 1:1. Naopak vítězové základní části z Ufy vyhráli nad Chabarovskem oba domácí zápasy, dnes opět bez gólmana Milana Hniličky zvítězili 2:0.

Ladislav Kohn z CSKA Moskva a Petr Čajánek z Kazaně si shodně připsali po gólu a asistenci. Jejich týmům rovněž chybí k postupu do čtvrtfinále jediná výhra.

Celé play-off ruské superligy se hraje na tři vítězná utkání. Třetí osmifinálové duely jsou na programu v pátek.

Ruská hokejová liga - osmifinále, 2. zápasy:
Omsk - Dynamo Moskva 3:2 v prodl., stav série 1:1; Magnitogorsk - Nižněkamsk 3:4, stav série 1:1; Ufa - Chabarovsk 2:0, stav série 2:0; CSKA Moskva - Čeljabinsk 6:1 (Kohn 1+1), stav série 2:0; Chimik MO - Čerepovec 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Straka 0+1, Čáslava 0+1), stav série 1:1; Jaroslavl - Togliatti 3:0, stav série 2:0; Petrohrad - Spartak Moskva 6:1, stav série 2:0; Kazaň - MVD Podolsk 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Čajánek 1+1), stav série 2:0.