Tenkrát v prodloužení rozhodl o čtvrtfinálové výhře Timry

STOCKHOLM

Petr Tenkrát se stal hrdinou prvního čtvrtfinálového zápasu švédské hokejové ligy. Český útočník brankou v prodloužení rozhodl o výhře Timry 3:2 nad MODO.

Tenkrátův tým přitom do utkání nevstoupil nejlépe a v druhé třetině pustil MODO do vedení 2:0. V třetím dějství se mu ale podařilo nejprve snížit a při power-play minutu a půl před koncem normální hrací doby vyrovnat. O vítězství pak český útočník rozhodl v 68. minutě při dvojnásobné přesilovce.

Gól v úterý zaznamenal také Jan Hrdina. Jeho úvodní trefa v duelu se Skellefteou však týmu HV 71 na výhru nestačila, suverénní vítěz základní části nakonec podlehl po brance Kenta McDonnela necelé dvě minuty před koncem 1:2.

Výsledky - čtvrtfinále, 1. zápasy:
Skelleftea - HV 71 2:1 (za hosty Hrdina 1+0), Djurgaarden - Linköping 0:1, Timra - MODO Hockey 3:2 v prodl. (za domácí Tenkrát 1+0), Frölunda - Färjestad 3:1.