Kratěnův gól Kärpätu na druhou čtvrtfinálovou výhru nestačil

Gól českého útočníka Ondřeje Kratěny hokejistům Kärpätu Oulu na výhru v druhém čtvrtfinálovém duelu na ledě Ilvesu Tampere nestačil. Někdejší hráč Sparty snižoval v první třetině na 1:2, hosté pak dokonce ve závěrečném dějství vyrovnali, na trefu Joonase Lehtivuoriho z 50. minuty už ale odpověď nenašli a domácí tak v pátek srovnali stav série na 1:1.

Jednou z hlavních postav duelu Blues Espoo na ledě IFK Helsinky byl hostující brankář Bernd Brückler. Nejenže se pod výhru 6:3 podepsal 21 úspěšnými zákroky, navíc přidal ještě dvě gólové asistence.

Finsko - čtvrtfinále
Ilves Tampere - Kärpät Oulu 3:2 (za hosty Kratěna 1+0), stav série 1:1, IFK Helsinky - Blues Espoo 3:6, stav série 1:1, Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 3:1, stav série 1:1, Jyväskylä - Tappara Tampere 5:4 v prodl., stav série 1:1.