Broš s Kratěnou pomohli Kärpätu k výhře nad Ilvesem

HELSINKY

Hokejisté Kärpätu Oulu porazili v třetím čtvrtfinálovém duelu finské ligy Ilves Tampere 7:5 a ujali se v sérii vedení 2:1 na zápasy. Pod vítězství se třemi přihrávkami podepsali čeští útočníci Michal Broš a Ondřej Kratěna. V dresu hostujícího celku se trefil Jakub Koreis.

Plzeňský odchovanec otevřel skóre už v 3. minutě, domácí ale do konce prvního dějství výsledek otočili. Na vyrovnávací branku přihrál Broš, který v druhé třetině připravil také čtvrtý gól Kärpätu. Kratěna asistoval u branky na 5:2.

Finská liga, čtvrtfinále:
Kärpät Oulu - Ilves Tampere 7:5 (Broš 0+2, Kratěna 0+1 - Koreis 1+0), stav série 2:1, Blues Espoo - IFK Helsinky 6:1, stav série 2:1, Tappara Tampere - Jyväskylä 4:2, stav série 2:1, Jokerit Helsinky - Pelicans Lahti 3:2 v prodl., stav série 2:1.