Piroš opět pomohl Kolínu k výhře v prodloužení

Český hokejista Kamil Piroš přiblížil Kolín nad Rýnem k semifinále německé ligy. Stejně jako v sobotu, tak i v neděli přihrávkou na rozhodující gól v prodloužení duelu na ledě Mannheimu zařídil výhru 4:3. Hosté, kteří tentokrát k vítězství nepotřebovali šest prodloužení a rozhodli už v 67. minutě, se ujali vedení v sérii 3:1 na zápasy.

Bývalý litvínovský útočník zopakoval kousek ze sobotního utkání, kdy v čase 168:16 přihrál Kanaďanu Tallairemu a ten rozhodl o výhře 5:4. Zápas o padesát minut překonal rekord německé ligy a do vyrovnání absolutně nejdelšího utkání, o které se v roce 1932 postaraly v NHL Detroit a Montreal, chybělo osm minut a 16 vteřin.

Německá hokejová liga - čtvrtfinále:
Düsseldorf - Norimberk 6:3, stav série 3:1; Hamburk - Eisbären Berlín 1:6, stav série 1:3; Mannheim - Kolín nad Rýnem 3:4 v prodl. (za hosty Piroš 0+1), stav série 1:3; Iserlohn - Frankfurt 5:1, stav série 3:1.