Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Vůjtek prodloužil o další rok smlouvu v Dynamu

2. dubna 2008 15:04 - MOSKVA

Český trenér Vladimír Vůjtek s definitivní platností zůstane u hokejistů Dynama Moskva i v dalším ročníku ruské superligy. Šedesátiletý kouč ve středu v Moskvě s klubem podepsal novou roční smlouvu. "Byli jsme dohodnuti vlastně už od ledna, ale až dneska jsme to podepsali. O žádné jiné nabídce jsem ale neuvažoval, byl jsem rozhodnutý už dávno dopředu," řekl Vůjtek.

 

PRÁVO

Vůjtek v Dynamu působí od prosince a v letošní sezóně s mužstvem došel do čtvrtfinále, kde až po velkém boji na maximální počet pěti zápasů vypadl s favorizovaným Magnitogorskem. To už měl bývalý vítkovický kouč návrh nové smlouvy několik týdnů na stole. "Předběžně domluveni jsme byli už delší dobu. Podpis byl víceméně formalitou," dodal Vůjtek.

Jeho jméno se jednu dobu skloňovalo i v souvislosti s postem generálního manažera ve Vítkovicích, ale Vůjtek o návratu do extraligy údajně nepřemýšlel. Ani jiné angažmá v ruské superlize prý nebylo ve hře. "Neměl jsme žádnou nabídku a jak říkám, od ledna jsem prakticky byl rozhodnutý pokračovat v započaté práci v Dynamu," uvedl Vůjtek.

Klub už loví posily na další sezónu. Vůjtek dává v Moskvě s vedením dohromady kádr a podle všeho se na posilách nebude šetřit. "Kostra zůstane a chtěli bychom ji doplnit o několik věhlasných hráčů," řekl trenér.

Podle ruských médií by do mužstva mohl zamířit i český útočník Petr Čajánek. "Jména pochopitelně nemůžeme říct, hráči jsou do 30. dubna pod smlouvami. Vedou se jednání o různých hráčích," konstatoval Vůjtek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy