Rubriky:

Evropské ligy

V Magnitogorsku by si měl s Markem a Kudrnou zahrát i Rolinek

4. dubna 2008 10:27 - MAGNITOGORSK

Čeští hokejoví útočníci Jan Marek a Jaroslav Kudrna budou i v příští sezóně oblékat dres Magnitogorsku. Vedení ambiciózního ruského klubu na svých internetových stránkách uvedlo, že s oběma hráči, kteří mu před rokem pomohli k zisku mistrovského titulu, uzavřelo nové smlouvy. Do Metallurgu navíc přichází i další český útočník Tomáš Rolinek z Pardubic.

"Jsme domluveni a momentálně již pouze dolaďujeme detaily originálních kontraktů. Všichni podepsali smlouvy na jeden rok," řekl v pátek zástupce hráčů Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest, který momentálně v Magnitogorsku jedná.

Marka i Kudrnu čeká již třetí sezona v superlize. V první pomohli klubu k zisku mistrovského titulu, v tomto ročníku Metallurg prohrál v semifinále s Jaroslavlí. V lednu však Magnitogorsk ovládl turnaj evropských mistrů Super Six v Petrohradě, kde ve finále porazil pražskou Spartu i díky dvěma gólům a stejnému počtu asistencí Jana Marka.

Osmadvacetiletý Marek v minulosti několikrát přiznal, že uvažuje o tom, že z Magnitogorsku odejde. Nakonec se však rozhodl zůstat. "Přemýšlel jsem nad možnými variantami a nakonec jsem se s přítelkyní dohodl, že ještě poslední rok v Rusku a Magnitogorsku zůstaneme. Město sice není nic moc a nedá se tam nic dělat, ale po hokejové stránce mi tam nic nechybí," řekl Marek.

Účastník loňského mistrovství světa, který patří mezi hlavní hvězdy Metallurgu, zvažoval, že by zkusil štěstí v NHL. Zájem o něj má Los Angeles. "Žádnou klauzuli, že mě musí uvolnit, ve smlouvě nemám. Kdybych ale dostal nějakou nabídku, tak bychom se snažili s vedením Magnitogorsku dohodnout. Mám tam dobré vztahy, takže by to snad šlo. Rozhodně bych nikam neutekl," uvedl Marek.

Rolinka čeká první zahraniční angažmá. Osmadvacetiletý hráč doposud hrál extraligu hlavně za pardubický klub, se kterým se v roce 2005 radoval ze zisku mistrovského titulu. Startoval i na předešlých dvou světových šampionátech a ve své sbírce má stříbrnou medaili z Rigy 2006.

"Magnitogorsk sledoval Tomáše už delší dobu, asi dva roky. Měli o něj zájem už dříve, ale Pardubice ho nechtěly pustit. Když ale před rokem podepisoval novou smlouvu, dohodli jsme se, že za rok jej případně uvolní, což se teď stalo," řekl Spálenka.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy