Hokejisté Košic snížili ve finále extraligy na 2:3

BRATISLAVA

Hokejisté Košic dramatizují boj o slovenského mistra. Ve finále extraligy v pondělí vyhráli druhý zápas za sebou a po vítězství 5:1 na ledě obhájce titulu Slovanu Bratislava snížili stav série na 2:3. Jedním gólem a dvěma přihrávkami se v dresu vítězů blýskli útočníci Jaroslav Kmiť a Stanislav Gron.

Hosty, kteří v sérii prohrávali už 0:3 na zápasy, nesrazil ani první inkasovaný gól. Slovan otevřel skóre už ve třetí minutě, když se trefil Marek Uram. Domácí udrželi vedení až do začátku druhé třetiny. O vyrovnání se postaral košický hrdina Jaroslav Kmiť, který pak navíc pro spoluhráče připravil přihrávkami tři góly.

Slovenská hokejová extraliga, finále - pátý zápas:
Slovan Bratislava - Košice 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Uram (Hančák, Kapuš) - 22. Kmiť (Špilár, S. Gron), 28. I. Droppa (Kmiť), 43. S. Gron (Kmiť), 46. Bartoš (Juraj Faith, Michel Miklík), 57. Jendek (S. Gron).
Stav série: 3:2.