Košice vyhrály potřetí za sebou a vyrovnaly finále se Slovanem

KOŠICE

Košickým hokejistům se povedl málo vídaný kousek a ve finále slovenské extraligy vyrovnali stav série se Slovanem Bratislava na 3:3, přestože prohrávali už 0:3 na zápasy. Sedmý rozhodující duel si vynutili díky výhře 3:2 v prodloužení na vlastním ledě. O mistrovi se rozhodne v pátek na půdě obhájce titulu v Bratislavě.

O výhře Košic rozhodl v 63. minutě Faith, který se trefil prudkou ranou mezi betony hostujícího brankáře Hoviho.

Pokud by Košice v pátek vyhrály, staly by se teprve druhým týmem v historii play-off, kterému se podařilo zvítězit v sérii, v níž už prohrával 0:3 na zápasy. Jako první to v letošním čtvrtfinále dokázal Trenčín s českým koučem Antonínem Stavjaňou, když otočil sérii s Martinem.