Hokejisté Blues Espoo snížili ve finále finské ligy na 1:2

HELSINKY

Hokejisté Blues Espoo vyhráli ve třetím finálovém utkání finské ligy 3:2 v prodloužení na ledě Kärpätu Oulu a v sérii snížili na 1:2. Domácí sice vedli po první třetině 2:0, Espoo, které hraje o titul poprvé v historii, ale vyrovnalo a rozhodující gól vstřelil v 78. minutě Ismo Kuoppala.

V dresu domácího Oulu nastoupili čeští útočníci Michal Broš a Ondřej Kratěna, ani jeden z nich se ovšem do statistik nezapsal. Kratěna byl alespoň na ledě při prvním gólu domácího týmu, který vstřelil už v šesté minutě jeho par´ták z útoku Tommi Paakkolanvaara. Ve čtrnácté minutě zvýšil na 2:0 Jonas Andersson.

Hned na začátku druhé třetiny ale snížil Rajamäki a devět minut před koncem normální hrací doby vyrovnal Heiskanen. V prodloužení pak definitivně dostal Kärpät na kolena Kuoppala, když rozhodl o vítězství hostů.

Finská SM Liiga - finále, 3. zápas:
Kärpät Oulu - Blues Espoo 2:3 v prodl.
Branky a nahrávky: 6. Paakkolanvaara (Kuusela), 14. Andersson (Viuhkola, Jaakola) - 21. Rajamäki (Laatikainen, Tuominen), 50. Heiskanen (Laatikainen, Keller), 77. Kuoppala (N. Nieminen).
Stav série: 2:1.